ОАСК відкрив провадження у справі до Мін’юсту щодо припинення діяльності «Центру протидії корупції»

Окружний адміністративний суд міста Києва  просять зобов’язати Міністерство юстиції звернутись до суду щодо припинення діяльності ГО «Центр протидії корупції». ОАСК відкрив провадження у даній адміністративній справі і розглядатиме її у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Суд також залучив в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Громадську організацію “Центр протидії корупції”.

Нагадаємо, позивач, просить суд визнати протиправною бездіяльність Міністерства юстиції України щодо не прийняття рішення з приводу не відповідності діяльності ГО «Центр протидії корупції» вимогам Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та не звертається до суду з позовом про припинення діяльності відповідної громадської організації. Позивач вважає, що інформація, яка оприлюднена у ЗМІ свідчить про те, що «Центр протидії корупції», аналізуючи діяльність дивізії військ СС «Галичина»,  займається пропагандою націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, чим порушує чинне законодавство.

Також, позивач просить ОАСК зобов’язати Мін’юст звернутись з позовом до суду про припинення діяльності ГО «Центр протидії корупції» у порядку передбаченого Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».