Обвинувачений підтримав самовідвід захисника, заявив клопотання про призначення йому іншого безкоштовного захисника для здійснення захисту: ухвала Богунського районного суду Житомира. Безкоштовний захисник?

Богунський районний суд м.Житомира в складі:

               головуючого судді          ОСОБА_1

               секретаря                 ОСОБА_2

провівши судове засідання в місті Житомирі в об`єднаних кримінальних провадженнях №12021065400002954 від 14.12.2021 про обвинувачення ОСОБА_3 за ч.2 ст.121, ч.2 ст.15 ч.3 ст.185 КК України та №12022060400000668 від 23.04.2022 про обвинувачення ОСОБА_4 за ч.2 ст.121КК України –

з участю учасників кримінального провадження:

прокурора                 ОСОБА_5

потерпілого                 ОСОБА_6

представника потерпілого ОСОБА_7

                обвинувачених         ОСОБА_3 , ОСОБА_4

                захисників                 ОСОБА_8 , ОСОБА_9

В С Т А Н О В И В :

В судовому засіданні захисник ОСОБА_9 заявив собі самовідвід, посилаючись на те, що не може здійснювати захист обвинуваченого ОСОБА_4 , оскільки під час досудового розслідування здійснював захист обвинуваченого ОСОБА_3 – брата ОСОБА_4 , що вважає конфліктом інтересів, а враховуючи позиції щодо вчиненого братів висловлені в судовому засіданні, це може вплинути в послідуючому при оскарженні рішення суду в апеляційній інстанції.

Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав самовідвід захисника ОСОБА_9 , заявив клопотання про призначення йому іншого безкоштовного захисника для здійснення захисту.

Прокурор та інші учасники процесу не заперечували щодо задоволення заяви про самовідвід та задоволення клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про призначення іншого захисника.

Відповідно до ч.2 ст.78 КПК України особа не має права брати участь у цьому ж кримінальному провадженні як захисник або представник, якщо вона у цьому провадженні надає або раніше надавала правову допомогу особі, інтереси якої суперечать інтересам особи, яка звернулася з проханням про надання правової допомоги.

Встановлено, що захисник ОСОБА_9 здійснював захист обвинуваченого ОСОБА_3 під час його затримання відповідно до доручення від 01.03.2022 №006-60000113.

Оскільки заявлені захисником ОСОБА_9 обставини не дають права йому брати участь у даному кримінальному провадженні, зважаючи на позиції обвинувачених щодо пред`явленого обвинувачення, для уникнення конфлікту інтересів обвинувачених, заява про самовідвід підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.49 КПК України суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадку, якщо обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно.

Враховуючи, що обвинувачений не може сам запросити захисника, оскільки не має коштів, слід забезпечити участь у кримінальному провадженні іншого захисника для здійснення захисту обвинуваченого ОСОБА_4 із числа адвокатів Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області для здійснення захисту його інтересів.

На підставі викладеного, керуючись ст.49,78, 83 КПК України, –

П О С Т А Н О В И В :

       Заяву про самовідвід захисника ОСОБА_9 задовольнити.

Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 задовольнити.

       Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області призначити адвоката для здійснення захисту ОСОБА_4 та забезпечити його прибуття для участі у кримінальному провадженні у судове засідання до залу 2Б1 Богунського районного суду м.Житомира на 11 годину 45 хвилин 20 січня 2023року.

       Ухвала оскарженню не підлягає.