Очільник Української Гельсінської спілки з прав людини Павліченко назвав тимчасове призупинення консульських дій “поза законом”

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко коментуючи тимчасове призупинення консульських дій щодо громадян України призовного віку за кордоном, назвав це “перевищенням повноважень” української влади.

Про це повідомляє Суспільне.

За його словами, призупинення надання консульських послуг українцям призовного віку має відбуватися згідно з пунктами 6 та 16 статті 8 закону України про правовий режим воєнного стану.

“Але відповідно вже з 24 квітня, чи навіть з сьогоднішнього, 23 числа, відбуваються ті обмеження, які дивним чином посилаються на відсутні законні норми. Тому що ця частина 16, вона фактично стосується чинного закону, не нової редакції, не нової версії. Нова версія набирає чинності через місяць після оприлюднення, тобто фактично 17 травня. Відповідно до 17 травня діє старий порядок і старі норми, які були визначені Кабінетом міністрів. Оцей порядок визначений урядом не передбачає ніяких обмежень надання консульських послуг”, — сказав правозахисник.

Павліченко додав, що сенс, які українська влада вклала у ці обмеження — “самообман та ілюзія”.

“Сенс, щоб тих осіб чоловічої статі, які перебувають за кордоном і які можуть звернутися за послугою до консульських установ, що вони будуть примушені повернутися в Україну і вони збільшать мобілізаційний резерв — то це чистий самообман і ілюзія, і жодного сенсу цього не буде, крім погіршення імені України за кордоном, це перше. Намагання тих громадян, які підтримують зв’язок з консульськими службами — вони будуть намагатися триматися далі від цих служб. І, як на мене, це хибний крок, який Україна зараз, якщо вона його зробила, то краще, щоб вона його виправила”, — сказав він.

Напередодні видання “Дзеркало тижня” опублікувало копію наказу, що опинився у розпорядженні журналістів. Зазначалося, що можливі лише консульські дії, пов’язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну.

У документі за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги йшлося про те, що Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити усі консульські дії щодо для громадян України призовного віку.

У низці консульств повідомили про призупинення прийому громадян призовного віку

“Нині призупинений прийом громадян призовного віку. Зараз ми чекаємо вказівки від Міністерства закордонних справ. Тобто чоловіків від 18 до 60 років. Зараз просто тимчасово призупинений їхній прийом. Зараз розробляються механізми, які будуть відповідно діяти до того закону про мобілізацію. Наразі чекаємо”, — розповів раніше співробітник консульства в коментарі Суспільному.

Генеральне консульство України у Барселоні повідомило, що теж призупинило “отримання заяв на вчинення консульської дії” для чоловіків призовного віку.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.