Оксану Каденко рішенням Ради адвокатів України призначено Головою Комітету з питань Безоплатної правової допомоги

Рішенням Ради адвокатів України № 105 від 05 вересня 2022 року Головою Комітету з питань безоплатної правової допомоги, що діє в складі НААУ, призначено адвокатку Оксану Каденко.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Оксана Каденко здійснює адвокатську діяльність з 2005 року. У 2020 році отримала почесне звання “Заслужений юрист України”, є членом Ради адвокатів України (представник від Хмельницької області) та заступником Голови Комітету з питань антикорупційної політики та комплаєнсу, що діє в складі НААУ. Адвокатка здійснює активну науково-педагогічну діяльність у сфері права, є співавтором трьох підручників з права та одного практичного посібника, автор численних методичних матеріалів, наукових статей і публікацій. З 2006 року Оксана Каденко працює у складі робочих груп з удосконалення українського законодавства та бере активну участь у проєктах з реформування правозахисної сфери, є автором ініціатив, спрямованих на захист прав людини, та учасником багатьох освітніх і благодійних програм, орієнтованих на просвітницьку роботу серед населення та наставницьку роботу з молодим поколінням правників.

“Безоплатна правова допомога, особливо в умовах воєнного стану, є вкрай важливою частиною механізму захисту прав людини. Таку та іншу правову допомогу висококваліфіковано надають адвокати, яких представляє Національна асоціація адвокатів України.

З огляду на це діяльність НААУ у сфері надання безоплатної правової допомоги має важливе значення та потребує максимальної актуалізації та активізації”, – зазначила нова Голова Комітету.

За її словами, в умовах сьогодення робота Комітету з питань безоплатної правової допомоги має бути направлена на:

  • – посилення роботи з адвокатами, які надають безоплатну правову допомогу, з метою забезпечення їх методологічною, організаційною та іншою підтримкою, а також отримання від них інформації, яка може бути використана НААУ для виконання її статутних завдань;
  • – узагальнення та удосконалення актів НААУ у сфері надання безоплатної правової допомоги;
  • – створення нових форматів паритетної співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги та Міністерством юстиції України з питань надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Нагадаємо, раніше Комітет з питань БПД очолював адвокат, д. ю. н., професор, Заслужений юрист України, лауреат премії імені Ярослава Мудрого, член Комісії з питань правової реформи при Президентові України, голова Галузевої експертної ради з галузі знань 08 “Право” НАЗЯВО Олександр Дроздов.