Омбудсман Денісова звернулась в КСУ з конституційним поданням щодо неконституційності впроваджуваної медичної реформи

Людмила Денісова, Уповноважений з прав людини Верховної ради України звернулася до Конституційного Суду України з конституційним поданням про визнання неконституційними окремих положень законів України що стосуються сфери охорони здоров’я, надання медичних послуг населенню, питань ліквідації та реорганізації закладів охорони здоров’я в умовах реалізації медичної реформи та подолання пандемії COVID-19.

Про це повідомила сама Людмила Денісова у своєму Facebook.

“У статті 49 Конституції України закріплено основоположні принципи щодо права кожного на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування, а охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. Держава повинна створювати умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування, а наявна мережа державних і комунальних закладів охорони здоров’я не може бути скорочена. Також держава повинна сприяти розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності та забезпечувати санітарно-епідемічне благополуччя громадян”, зазначила Уповноважена з прав людини.

Денісова зазначила, що сподівається на відкриття Конституційним Судом України конституційного провадження за поданням та розгляд його по суті, адже, на її думку, порушені права громадян у сфері охорони здоров’я мають бути відновлені та надалі забезпечуватися державою.