Опікунська рада розглянула запити 20 постраждалих від воєнних дій адвокатів: виділена допомога

16 березня відбулося засідання Опікунської ради в режимі відеозв’язку.

Адвокати-члени Ради розглянули понад 20 заяв про надання допомоги адвокатам, які постраждали внаслідок воєнних дій. Більшість заяв надійшла від адвокатів, які проживали на Київщині – у Гостомелі, Бучі, Ірпіні. Також звернулися адвокати з Харкова та Миколаєва.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова закликала зробити роботу Опікунської ради максимально небюрократичною і приймати рішення про надання допомоги оперативно, адже адвокати, втративши житло і майно, потребують негайної допомоги. Більше того, адвокати, які не надали повні докази про понесені втрати, можуть отримати першу суму допомоги та потім, додавши документи і свідчення, можуть повторно отримати гроші від Благодійного фонду допомоги адвокатам.

Опікунська рада приймає рішення про надання допомоги за визначеними критеріями, розподіляючи допомогу у порядку першої, другої і третьої черги.

В першу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що загинули внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тяжкі тілесні ушкодження внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що повністю втратили житло внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022, яке слугувало місцем постійного проживання, у випадку неможливості подальшого проживання в ньому через значний ступінь руйнування та відсутність іншого придатного до проживання житла.
  • Самотнім адвокатам старше 70 років, які не мають змоги евакуюватись або евакуйовані, але не мають засобів до існування

В другу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, чиє  житло частково зруйновано внаслідок воєнних дій на території України, починаючи з 24.02.2022, та потребує відновлення з можливістю подальшого проживання.
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам, які є батьками-одинаками та не мають засобів до існування внаслідок початку воєнних дій на території України з 24.02.2022 та за відсутності доходу.

В третю чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та дітям адвокатів, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для придбання таких препаратів.

Для отримання благодійної допомоги адвокати, які постраждали внаслідок воєнних дій на території України, можуть звернутися із заявою у довільній формі на електронну адресу opekun@unba.org.ua. До заяви рекомендовано долучати документи, інформацію на підтвердження фактів, викладених в заяві.