«Опитування Зеленського» під час місцевих виборів може розцінюватись як прихована агітація, – адвокат Зернова

Керівник AZ Legal Group Анастасія Зернова вважає, що проведення політичною партією «Слуга народу» опитування за ініціативою Президента Володимира Зеленського під час місцевих виборів 25 жовтня, може розцінюватися, як прихована агітація.

Про це вона сказала в коментарі Advokat Post.

«Якщо вони будуть проводити за межами виборчих дільниць і саме це буде здійснювати політична партія – ми можемо заявляти про те, що відбувається прихована агітація в день голосування», – наголосила Анастасія Зернова.

Вона нагадала, що exit-poll і подібні опитування в день виборів проводять нейтральні громадські організації, які не є учасниками виборчого процесу.

«Партія, яка буде проводить опитування, є учасником виборчого процесу і вона має право тільки спостерігати за результатними голосування через своїх офіційних спостерігачів», – підкреслила адвокат.

Анастасія Зернова вважає, що у випадку, якщо будуть зафіксована агітація в рамках опитування – до відповідальності можна притягнути суб’єкта, тобто фізичну особу, яка порушувала закон. Разом з тим ініціаторів такого опитування, якщо вони особисто агітацією не займаються, до відповідальності притягнути не можливо.

«Щодо фінансування цього опитування, то це має перевіряти НАЗК: від кого партія отримала ці гроші та яким чином вона їх витратила. Люди, які будуть проводити опитування, не мають жодним чином впливати на його перебіг, не мають заходити на територію виборчої дільниці, а я якщо вони це зроблять, то про це треба буде терміново повідомити поліцію. Головне, щоб не було прямого впливу на свідомість громадян», – резюмувала адвокат.