Італійський орден адвокатів Падуї підтримує український народ та українських адвокатів: НААУ

Роль і функція адвоката завжди полягала в захисті прав громадян, починаючи з найбеззахисніших, в ім’я справедливості, яка останнім часом, в умовах міжнародних подій, видається все більш віддаленою і забутою.

Про це йдеться у листі підтримки українців та українських адвокатів, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів Україна.

Зброєю адвоката є кодекс та закон, місцем «битви» завжди була зала суду, де ворогів не існує, оскільки Справедливість живиться і визріває завдяки спільній процесуальній діалектиці, де кілька сторін, навіть якщо протистоять, вони рухає єдиний намір: пошук справедливості.

Але в ці дні законів та кодексів уже не вистачає для українських юристів, закон і права, починаючи з миру, були розтоптані під вибухами бомб, і за одну ніч українські адвокати – як і решта населення – вони змушені були покинути свої домівки, навчання та зали суду, часто братися за зброю, на захист власної нації.

Як і багато інших, 30-річний київський молодий адвокат Олексій, який вчився захищати свої та чужі права в залі суду, вперше взяв до рук рушницю і вийшов на вулицю.

У такий час Асоціація адвокатів Падуї вважає важливим підтвердити цінності, закріплені в статті 11 нашої Конституції: «Італія заперечує війну як інструмент посягання на свободу інших народів і як засіб вирішення міжнародних суперечок», висловлюючи глибоку стурбованість і обурення порушеннями прав людини, які відбуваються з моменту війни Росії проти України є грубим порушенням норм міжнародного права, спрямованих на захист миру.

Асоціація адвокатів Падуї висловлює сильну близькість до українського народу, до всіх колег та до всіх українських адвокатів.