Партнерство та солідарність на міжнародному рівні є ключем до підтримки прав людини та професійних стандартів адвокатури в умовах викликів і загроз

Міжнародна асоціація адвокатів – International Bar Association, IBA – присвятила темі війні в Україні близько двохсот різноманітних ініціатив і проектів у 2022 році. Частина з них стосувалася співробітництва з Національною асоціацією адвокатів України.

Український напрям залишається одним із ключових у діяльності IBA. Його проміжні результати обговорювалися 2 листопада на засіданні Ради Міжнародної асоціації адвокатів, яка проходила в Парижі в рамках традиційної щорічної конференції.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Українська адвокатура була представлена заступником голови НААУ, РАУ Валентином Гвоздієм, який отримав можливість ознайомитись з доповіддю виконавчого директора IBA Марка Елліса та відповідним фінансовим звітом, а також звітом Комісії з професійного благополуччя IBA.

Серед інших проектів, присвячених взаємодії IBA з українськими інституціями, зазначили й напрям адвокатури.

Зокрема, 22 травня 2022 року Марк Елліс представив Валентину Гвоздію кроки підтримки з боку IBA:

  • проведення тренінгів для адвокатів, які захищатимуть обвинувачених у національних судових процесах щодо воєнних злочинів. Захист у судових процесах щодо воєнних злочинів вимагає «певного унікального розуміння», – йдеться у звіті.
  • створення модульного навчального курсу, який інтегрований у навчальну платформу НААУ, аби забезпечити адвокатам постійну підготовку з питань захисту у сфері міжнародного кримінального права.
  • надання підтримки в інформуванні громадськості про важливу роль, яку відіграє адвокатура у забезпеченні представництва інтересів кожного, кого звинувачують у скоєнні злочину проти людяності.

21 липня того ж року IBA оголосила про партнерство з НААУ для проведення серії онлайн-семінарів і провела перший з них на тему захисту. Марк Елліс та директор Вищої школи адвокатури Савва Кузьменко виступили на ньому співмодераторами. Понад 400 осіб взяли участь у вебінарі в Zoom, близько 700 дивилися його на Youtube, а понад 10 тис. – у Facebook.

Вже 26 липня IBA та НААУ за підтримки Вищої школи адвокатури провели другий юридичний тренінг. Він був присвячений міжнародному кримінальному праву і проходив під керівництвом Марка Елліса.

Надаємо, що в 2023 році виконавчий директор IBA здійснив ще два робочих візити до України. В ході них проводилися урядові переговори на високому рівні, а також дискусії з представниками юридичних професій. У Києві він зустрічався з Генпрокурором Андрієм Костіним, представниками МЗС та Міністерства юстиції, Уповноваженим ВР з прав людини Дмитром Лубінцем, головою НААУ Лідією Ізовітовою та її командою.

У своїй доповіді під час засідання Ради IBA Валентин Гвоздій висловив глибоку подяку міжнародній спільноті юристів за їх неоціненну підтримку української адвокатури під час війни. Його слова віддзеркалювали вдячність і гордість за те, що у такий критичний для України період, міжнародна адвокатська спільнота стоїть разом з українськими юристами, підтримуючи право людини на захист та справедливість.

«Це засідання підтвердило, що партнерство та солідарність на міжнародному рівні є ключем до підтримки прав людини та професійних стандартів адвокатури в умовах викликів і загроз», – прокоментував підсумки заходу заступник голови НААУ, РАУ.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.