Павло Пархоменко видав посібник “Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод та права дитини”

Випуск посібника здійснено в рамках проекту, що реалізується Всеукраїнським громадським Центром “Волонтер” спільно з Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх за підтримки UNICEF Ukraine.

Про це повідомляється на сайті Вищої школи адвокатури.

“Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод та права дитини” — тематичний посібник, автором якого є Павло Пархоменко, голова Бахмацького районного суду Чернігівської області, лектор Вищої школи адвокатури НААУ, зокрема, базового курсу з основ дружнього до дітей правосуддя  і спецмодулів проєкту “Адвокат дитини: від новачка до профі”.

Посібник буде корисним для адвокатів, суддів, співробітників служб у справах дітей, соціальних працівників та працівників правозахисних організацій, викладачів,  студентів юридичних  ВУЗів та всіх, кому небайдужі права дитини.

Унікальна практичність посібника полягає у змістовному наповненні, що включає:

  • узагальнення рішень ЄСПЛ, які торкаються захисту саме прав дитини в системі Конвенції;
  • опис співвідношення Конвенції та інших міжнародних норм у сфері захисту прав дитини;
  • систематизований підхід щодо проблем ініціювання справ в ЄСПЛ в інтересах дітей і наведені прецеденти, в яких обмеження звернень в інтересах дітей на національному рівні становило порушення вимог Конвенції;
  • аналіз особливих гарантій прав дитини, які можна побачити з підходів ЄСПЛ у конкретних справах, які свідчать про існування позитивних обов’язків у держави забезпечувати права дитини;
  • виокремлену можливість застосування тимчасових заходів згідно з правилом 39 Регламенту ЄСПЛ.

Посібник доступний для ознайомлення і завантаження за посиланням