Переконаний, що слідство затягується з однією єдиною метою – “дістатися” до брата Юрія Зонтова: адвокат Корнага

Юрій Зонтов заперечує, що може впливати на свідків і хід розслідування справи про хабар та просить суд відпустити його під домашній арешт.

Про це він заявив під час засідання Вищого антикорупційного суду.

Олександр Корнага, адвокат Зонтова переконаний, що слідство затягується з однією єдиною метою — щоб «дістатися» до брата його клієнта — глави ОАСК Павла Вовка.

“Я розумію, чому прокурор просить продовжити термін розслідування до 7 місяців. Могли б просити і до року. Справа в тому, що вони не досягли тієї мети, яка ставилася. Їм потрібен не Зонтов і не Донець – їм потрібен суддя Вовк, про що записано у витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань: “Зонтов, що є братом Вовка, і так далі…”Однак складу злочину на Вовка ніде не знайшли і це проблема. І це та законна, як вони вважають, підстава, щоб просити продовжити досудове розслідування до листопада місяця”, — зазначив адвокат.

Він вважає, що позиція детективів НАБУ не витримує критики. Зокрема, це стосується допиту свідків та призначення експертиз.

“Виробництво триватиме з січня. За 5 місяців 43 детективи не змогли допитати 5 осіб… Більше того, досі жодної слідчої дії з моїм підзахисним не було проведено”, — повідомив адвокат Корнага.

На його думку, і відповідні експертизи призначені не для того, щоб отримати докази у справі, а щоб саме подати клопотання про продовження терміну слідства. Це видно по датах, які вказані на експертизах, — переважна більшість з них призначалася в період з 13 по 20 травня. Крім того, слідство спеціально направило експертизи в Миколаївський Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр — то центр, в якому найменший склад експертів.

“Законом передбачено, що у разі неможливості проведення експертизи за місцем знаходження органу досудового слідства, вона призначається в найближчу, сусідню область… Миколаївська область ніяким чином не є найближчою до Київської “, – нагадав Олександр Корнага.