Підходи до виконання судових рішень потрібно змінювати: в.о. Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький

Про це виконувач обов’язків Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький сказав під час засідання Керівного комітету проєкту ЄС «ПРАВО-JUSTICE».

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Олексій Маловацький звернув увагу на гостру проблему незадовільного виконання рішень судів.

«Рівень виконання судових рішень надзвичайно низький. Основна проблема полягає у оскарженні виконавчих документів», – сказав він.  

На думку в.о. Голови ВРП, виконавчим документом може бути саме рішення суду. «Навіщо нам накази і виконавчі листи? Це додаткове документальне, процесуальне навантаження на суди. Давайте обговорювати можливість скасування виконавчих документів. І тоді питання щодо виконання рішення суду взагалі не поставатиме. Набрало рішення законної сили – у реєстрі отримуємо відповідну позначку і відразу блокуються рахунки й списуються грошові кошти. Непотрібні ніякі глобальні реформи, достатньо одну норму в чотирьох кодексах змінити і ми вирішимо проблему невиконання судових рішень. Україна зможе виконати зобов’язання перед Радою Європи, продемонструвавши позитивну динаміку», – зазначив Олексій Маловацький.

Він також констатував, що наразі виконання судових рішень належить до компетенції Державної кримінально-виконавчої служби, яка перебуває у системі виконавчої влади, проте відповідальність за  невиконання судових рішень несе судова влада. На думку Олексія Маловацького, доцільно надати  судовій гілці влади дієві механізми контролю за виконанням судових рішень.