Пішла з життя адвокат Бойкова Ірина

Пішла з життя Бойкова Ірина Анатоліївна, адвокат з Києва. Працювала в адвокатському об’єднанні “Юридична консультація Печерського району м. Києва”.

В одному з інтверв’ю zmina.info, вона розповідала про свою практику:

“Я багато років займаюсь кримінальними справами і представляю інтереси декількох засуджених на довічне ув’язнення. У справі Петухова ми виграли Європейський суд з прав людини. У нас була експертиза Інституту Корецького про те, що рішення ЄСПЛ показало на такі істотні порушення норм процесуального права, які мали б за старим КПК, як і за новим, призвести до відміни вироку і перегляду справи.

У справі Петухова ЄСПЛ визнав порушення статті 3 Конвенції у зв’язку з ненаданням медичної допомоги. Він захворів туберкульозом в СІЗО. Судили тяжко хвору людину, яку привозили зі стаціонару. Йому було навіть важко знаходитись у залі суду, не лише себе захищати.

На рідкість мені пощастило з новим КПК. У мене знайшлись нові обставини справи Петухова. Я як адвокат починаю шукати свідків. Я знаходжу їх завдяки працівникам правоохоронних органів. Прийшли ми в Апеляційний суд через Вищий спеціалізований суд. Він допитав свідків і сказав, що він сам не звернувся. Ну чому людина сама має звертатись? Ну немає в Україні процедури перегляду справ. Суд 17-томну справу вивчав 13 хвилин, згідно журналу судового засідання, і визнав, що нові відкриті факти не мають значення.

Чому у нас терміни у 20 – 25 років? На кого ми рівняємось? На Кіпрі кожне вбивство тягне пожиттєвий термін, але скільки там варіантів перегляду. Нам теж треба до цього йти.

Якщо вже ЄСПЛ має рекомендації для України, то давайте вносити зміни. Давайте дивитись, як європейці, а не думати, що 25 -30 років ми маємо годувати, охороняти, лікувати тих людей, які сумнівно засуджені до таких серйозних мір покарання”.