Плануючи судову реформу, потрібно спиратися перше за все на думку правової спільноти: Олег Прудивус

Опитування стосовно довіри до судової гілки влади, інших гілок влади та суспільних інститутів, незалежності та підзвітності суддів, проведені серед адвокатів і прокурорів Програмою реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку, засвідчили значно вищий рівень довіри фахової спільноти до судової влади порівняно з виконавчою та законодавчою.

Про це повідомляє прес-служба Вищої ради правосуддя.

Судовій владі загалом повністю довіряють 27 % опитаних правників. Окремим судам, у яких вони здійснюють представництво, – 40 %; Верховному Суду – 37 %; Вищому антикорупційному суду – 27 %; Національному антикорупційному бюро України – 19 %; Національному агентству з питань запобігання корупції – 15 %; Верховній Раді України – 7 %; Кабінету Міністрів України – 7 %.

Опитування проводилися окремо у визначених групах респондентів, у тому числі серед широкої громадськості, правників – учасників судових проваджень, які не є працівниками судової системи (адвокати і прокурори) та суддів. До опитування громадськості було залучено понад 2 000 респондентів, в опитуванні адвокатів і прокурорів взяли участь понад 630 респондентів. Опитування суддів проводилося у співпраці з Вищою радою правосуддя, в ньому взяли участь понад 550 суддів місцевих та апеляційних судів, а також Верховного Суду.

Коментуючи результати опитування професійної спільноти, член ВРП Олег Прудивус зазначив: «Якщо компетентно оцінювати ставлення до судової влади, треба спиратися саме на оцінку правників – фахівців, які обізнані як з роллю, функціями, змістом діяльності судової влади та судовим процесом, так і з системою державних органів виконавчої і законодавчої влади. Опитування продемонструвало, що виконавчій і законодавчій владі повністю довіряють 7 % опитаних правників, а судовій – 27 %. Тобто ті, хто розуміє специфіку роботи судів, майже у чотири рази вище оцінюють судову владу порівняно з іншими інституціями, навіть з антикорупційними органами».

За його словами, Програма реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку є однією з найавторитетніших в Україні. «Надаючи рекомендації державним інституціям, в тому числі щодо доцільності реформ, необхідно виходити з того, що фахівці дають найвищу оцінку саме судовій владі», – зазначив Олег Прудивус, звертаючись до експертів Програми.

Член ВРП наголосив, що позитивні надбання судової влади необхідно розвивати.