Пленум ВС звернувся з поданням до КСУ щодо конституційності положень щодо ухвалення рішень Етичною радою ВРП

Сьогодні, 8 жовтня 2021 року, у Верховному Суді продовжилося засідання Пленуму, перерва в якому була оголошена 17 вересня 2021 року.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

На розгляд Пленуму ВС було винесено Звернення Вищої ради правосуддя стосовно звернення до Конституційного Суду України з поданням щодо конституційності окремих положень Закону України від 14 липня 2021 року № 1635-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» (Закон).

За словами Голови ВС, вагомим досягненням в цих перемовинах було те, що представники органів державної влади певною мірою сприйняли застереження та занепокоєння судової влади, а представники міжнародної спільноти запевнили в тому, що до Етичної ради будуть делеговані найфаховіші експерти, які не порушуватимуть своїми діями Конституції України.

«Пленуму ВС потрібно звернутися до КСУ з цим поданням для того, щоб убезпечити судову реформу від порушень Конституції України, щоб її результати були сталими і не зруйнованими у майбутньому», – сказала Валентина Данішевська.

Вона зауважила, що судова реформа не є однокроковою,  і на кожному з цих кроків вона може бути підірваною, якщо певний крок не відповідатиме Основному Законові. Завдання Пленуму ВС – здійснити крок, який потрібен для тих, хто буде впроваджувати судову реформу. З тим, щоб в майбутньому кожна дія Етичної ради не оскаржувалася до суду, щоб Верховний Суд не став відповідальними за скасування ухвалених Етичною радою рішень.