Подання платником податків у встановленому порядку уточнюючого розрахунку до податкової декларації не є формою сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу: КАС ВС

03 вересня 2020 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув касаційну скаргу Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2016 року й ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 30листопада 2016року у справі No805/1764/16-а(провадження NoК/9901/26794/18) за адміністративним позовом приватного акціонерного товариства «БЕТОНМАШ» до Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправними дій щодо нарахування пені з орендної плати з юридичних осіб і зобов’язання внести зміни до картки особового рахунку платника податків.

Донецький окружний адміністративний суд постановою, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду, позов задовольнив повністю. Суди дійшли висновку, що в контролюючого органу були відсутні підстави для нарахування пені, оскільки внаслідок виправлення позивачем самостійно виявлених помилок в останнього не виникло суми податку до сплати, тобто суми коштів, яку він має сплатити до відповідного бюджету, але в установлені законодавством строки не сплатив.

Верховний Суд залишив касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувані судові рішення –без змін.

Правовий висновок за результатами розгляду справи полягає в тому, що законодавство передбачає можливість виправити помилки в уже поданій декларації платником податку.

Подання платником податків у встановленому порядку уточнюючого розрахунку до податкової декларації не є формою сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу.

Ураховуючи, що позивач в уточнюючому розрахунку до податкової декларації з плати за землю скоригував (зменшив) суму податкового зобов’язання, правильним є висновок судів попередніх інстанцій про те, що в контролюючого органу не було підстав для нарахування товариству пені, оскільки об’єкт її нарахування відсутній.

Детальніше з текстом постанови КАС ВС від 03 вересня 2020 року у справі No805/1764/16-а можна ознайомитися за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/91337335