Подільський райсуд Києва судитиме Януковича та його охоронця in absentia: ч. 2 ст. 332, ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 408 КК

За участі прокурорів Офісу Генерального прокурора Подільським районним судом м. Києва прийнято рішення про здійснення спеціального судового провадження – in absentia стосовно колишнього президента України та ексзаступника начальника Управління державної охорони України – начальника Служби безпеки Президента України.

Про це повідомляє ОГП.

Ухвалення судом цього рішення дозволяє провести судовий розгляд та прийняти кінцеве рішення за пред’явленим обвинуваченням без участі обвинувачених.

Слідством встановлено, що 23 лютого 2014 року експрезидент України, діючи спільно з начальником служби своєї безпеки та представниками рф, повітряними та морськими суднами військово-морських сил держави-агресора двічі незаконно перетнув держкордон України та переправив через нього не менше 20 осіб до російської федерації.

Цього ж дня колишній президент, перебуваючи на території військової частини Чорноморського флоту Російської Федерації в районі Козацької бухти в м. Севастополі, підбурював військовослужбовців Управління державної охорони України, які безпосередньо виконували завдання по забезпеченню його особистої охорони, до вчинення дезертирства.

Колишньому президенту інкриміновано організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України та підбурювання до вчинення дезертирства (ч. 2 ст. 332, ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 408 КК України). Його колишньому охоронцю – організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України та дезертирство (ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 408 КК України).

Оскільки експрезидент та його головний охоронець тривалий час переховуються від органів слідства та суду, досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось слідчими ДБР за спеціальною (заочною) процедурою.