Показники надходження справ до адміністративних судів свідчать про невиконання державою своїх зобов’язань перед громадянами: Данішевська

Валентина Данішевська, Голова Верховного Суду під час виступу на ІХ Щорічному судовому форумі «Вектор розвитку 2020» звернула увагу на обсяги роботи, яка виконується судами України, зокрема і Верховним Судом.

Про це повідомляє прес-служба Верховного суду.

Статистичні дані свідчать, що судова система щороку розглядає приблизно 4 млн справ і матеріалів.  

Так, із 2017 по 2019 рік спільною тенденцією для всіх юрисдикцій було збільшення кількості справ у середньому по системі на 7 %. Натомість у першому півріччі цього року спостерігається певне зменшення кількості справ, що перебувають на розгляді, теж приблизно на 7 %.

Крім того, за перше півріччя 2020 року на розгляд місцевих загальних судів надійшло на 17 % менше, ніж за аналогічний період 2019 року. Це, на думку Голови ВС, пов’язано як із запровадженням карантину, так і з продовженням у зв’язку з ним процесуальних строків. 

Спільною тенденцією для судів першої інстанції адміністративної та господарської юрисдикцій стало, як і в попередні роки, збільшення надходження справ. До окружних адміністративних судів надійшло на 38 % більше, ніж у першому півріччі 2019 року, а до місцевих господарських – на 12 % більше, ніж за аналогічний період минулого року.

«Такі показники надходження справ до адміністративних судів свідчать про невиконання державою своїх зобов’язань перед громадянами. А збільшення справ у господарських судах, вочевидь, можна пов’язати з пандемією та весняним локдауном, адже за результатами зупинення діяльності підприємств можливі численні невиконання контрактів. Думаю, за рік ця тенденція матиме ще більш масштабний характер», – зауважила Валентина Данішевська.