Поки питання легітимності ВАКС вирішує КСУ, Мінюст пропонує створити ще один – Міжнародний комерційний суд

Про це повідомив Іван Ліщина, заступник міністра юстиції України на офіційній сторінці Міністерства юстиції у Facebook.

“Для вирішення проблеми невдоволення бізнесу станом судової системи в Україні є ідея створити, за аналогією до подібних судів, які створюються в Нідерландах, Франції, Німеччині, Міжнародний комерційний суд. Він має бути національним судом, який розглядає справи за національним правом, або якщо це передбачено договором, іноземним правом. Такі суди спеціалізуються на зовнішньоекономічних відносинах: як міжнародні комерційні відносини, так і захист прав інвесторів.

За основу пропонується взяти модель Вищого антикорупційного суду, як суду, який є в системі національних судів, проте має особливу юрисдикцію та має як першу, так і апеляційну інстанції. Остаточна модель роботи такого суду розробляється у Міністерстві юстиції та буде представлена для дискусії фаховій спільноті.

Створення окремого суду для розгляду бізнес-спорів компаній за участі іноземного капіталу може позитивно вплинути на інвестиційну привабливість України. Проте важливо забезпечити довіру бізнесу та громадськості як до процесу розробки моделі функціонування суду, так і до його створення і добору суддів”, зазначив Ліщина.