Поліція явно виходить за межі своїх повноважень, втручається у спірні правовідносини між заповідником та монастирем: адвокат протоієрей Чекман

Протоієрей Микита Чекман зазначає, що поліція, беручи участь у незаконних діях заповідника «Києво-Печерська лавра», виходить за межі своїх повноважень.

19 квітня 2023 р. поліція остаточно продемонструвала, що вона стала інструментом гонінь на насельників Києво-Печерської лаври та інших віруючих Української Православної Церкви Московського патріархату.

Про це заявив адвокат монастиря протоієрей Микита Чекман.

«На превеликий жаль, Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” підключив до своїх незаконних дій працівників поліції. І працівники поліції вже остаточно показали всім, що саме їх руками будуть здійснюватися протиправні дії проти монаів, проти вірних УПЦ», – сказав юрист.

Він розповів, що поліція неодноразово відмовлялася відкривати кримінальні провадження за заявами юристів УПЦ МП. Зокрема, правоохоронці ігнорували заяви щодо богохульного виступу «95 кварталу», закликів радикалів нападати на віруючих біля Лаври, незаконної перереєстрації чиновниками статутів громад УПЦ, які нібито перейшли до ПЦУ, протиправних дій керівника заповідника «Києво-Печерська лавра» тощо. Тому для відкриття кримінальних справ адвокати змушені були звертатися до суду.

Отець Микита зазначив, що новопризначений в. о. гендиректора заповідника Максим Остапенко почав радикальніше, ніж його попередник, діяти щодо монастиря.

«Ми бачимо, що працівники поліції фактично сприяють незаконним діям Національного заповідника, – сказав адвокат. – Поліція явно виходить за межі своїх повноважень, втручається у спірні правовідносини між заповідником та монастирем».