Попри локдаун, всі регіональні органи адвокатського самоврядування у 2020 році працювали: Валентин Гвоздій

Попри обмеження у зв’язку з пандемією Covid-19, регіональні органи адвокатського самоврядування у 2020 році виконали всі функції, покладені на них.

На цьому наголосив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час Публічних слухань звіту НААУ за 2020 рік та стратегії розвитку НААУ на 2021-2025 роки, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

«Рік був нелегкий, адже це був повний рік локдауну. Проте для нас було надзвичайно важливим, усвідомлюючи ту відповідальність, покладену на нас законом в забезпеченні реалізації функцій, щоб наші органи працювали, щоб не порушувались права тих, хто йде в професію та хто звертається до нас зі скаргами на адвокатів тощо. Вся ця робота була реалізована», – підкреслив Валентин Гвоздій.

Заступник Голови НААУ, РАУ озвучив статистичні дані регіональних органів адвокатського самоврядування, які наведені у звіті. Так, на кінець 2020 року в Україні налічувалось 59 тисяч адвокатів, з яких 44 тисячі – реально діючих. Стабільними залишаються цифри гендерної приналежності – в адвокатурі 60% становлять чоловіки, 40% жінки. Найменше жінок у Закарпатській області, найбільше – в Харківській та Херсонській областях.

«Питання гендерної політики для адвокатури останні декілька років є одним із важливих пріоритетів. За рішенням Голови НААУ, РАУ був створений Комітет з питань гендерної політики, який проводить свою діяльність досить ефективно. Метою цього Комітету якраз і є досягнення максимального гендерного балансу в нашій професії», – зазначив Валентин Гвоздій.

Заступник Голови НААУ звернув увагу і на тенденцію переміщення адвокатів між регіонами, яка у 2020 році була досить суттєвою. Майже 500 адвокатів минулого року змінили свої робочі адреси. Найбільше з них переїхало до Києва – 300 осіб, а також до Харкова, Дніпра та Одеси. Переїжджали найбільше з Запорізької та Донецької областей.

Валентин Гвоздій подякував регіональним радам за ефективну роботу у минулому році.

«Регіональні органи адвокатського самоврядування пройшли досить достойно, виконавши всі покладені на них завдання, в тому числі, з навчання адвокатів тощо. В цілому наша робота була високо оцінена міжнародними партнерами і наша історія успіху сьогодні є предметом високого інтересу міжнародного правового середовища», – підсумував він.

Звіт НААУ за 2020 рік містить детальну статистичну звітність з розшифровкою річних бюджетів регіональних рад, а також повну звітність щодо проведених засідань, прийнятих рішень, звернень, дисциплінарних проваджень тощо.