Потреба у реформуванні кримінального процесуального законодавства назріла давно. Вона зумовлена кількома чинниками.
Про це повідомила Ірина Гловюк, адвокат, член робочої групи з реформування кримінальної юстиції Комісії з питань правової реформи в інтерв’ю Закон і Бізнес.
По-перше, коли приймався Кримінальний процесуальний кодекс, доречні зауваження науковців стосовно його норм майже не були враховані.
По-друге, деякі норми, інститути та процедури, які були закладені у текст КПК у 2012 році, «спрацювали» зовсім не так, як передбачалось у моделі кримінального провадження. Наприклад, «автоматичний» порядок початку досудового розслідування, застосування заходів забезпечення кримінального провадження та деякі інші.
По-третє, ті виклики, які стоять перед нашою державою, також зумовили внесення змін та доповнень до КПК, які не завжди були синхронізовані з уже чинними положеннями.
По-четверте, більш ніж 80-ма законами вносилися зміни та доповнення до КПК, які не завжди вкладалися в модель кримінального провадження.
По-п’яте, ряд положень кодексу визнано неконституційними.
Насправді цей перелік можна продовжувати. Проте, думаю, і цих факторів достатньо для ілюстрації потреб у реформуванні кримінального процесуального законодавства”, зазначила адвокат.