Повідомлено про нові підозри Шаповалову та Хмельницькому у розтраті 948 млн грн на непридатну військову форму

За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора повідомлено про нову підозру колишнім заступнику Міністра оборони України і керівнику Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони В’ячеславу Шаповалову. Також повідомлено про підозру ексначальнику управління розвитку речового забезпечення Центрального управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Богдану Хмельницькому.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Їм інкриміновано розтрату майна і перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 114-1 КК України.

За даними слідства, підозрювані у період дії воєнного стану придбали для потреб ЗСУ 50 тисяч бронежилетів, які за своїм якісним станом та характеристиками не відповідали встановленим вимогам та не могли бути використані у війську. Засоби індивідуального захисту було закуплено у компанії нерезидента, кінцевими бенефіціарними власниками якої є громадяни рф. Згідно висновків судових балістичної, товарознавчої та економічної експертиз в результаті поставки засобів індивідуального захисту неналежної якості державі заподіяно 948 млн гривень збитків.

Наразі двоє з підозрюваних перебувають під вартою в межах інших кримінальних проваджень. Колишні заступник Міністра оборони України і керівник Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони підозрюються у розтратах 100 та 250 млн грн на закупівлі неякісних бронежилетів для ЗСУ, а також майже мільярда гривень на постачанні для ЗСУ непридатної військової форми.

З метою встановлення місця знаходження третього підозрюваного за місцем його проживання проведена невідкладні обшуки.

Досудове розслідування здійснюється Головним слідчим ДБР за оперативного супроводу Головного оперативного управління ДБР та Департаменту контррозвідки СБУ.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.