Повідомлено про підозру голові правління ГКЗ “Ferrexpo Poltava” Лотоусу за ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру голові правління одного з найбільших ГЗК України “Ferrexpo Poltava” Віктору Лотоусу, яке здійснювало видобуток залізної руди.

Йому інкриміновано умисне ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі та службове підроблення за ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, підозрюваний з квітня 2018 року по лютий 2022 року за попередньою змовою з головним бухгалтером та іншими особами подали до податкового органу податкові декларації з рентної плати за період 2018-2021 років, які містили завідомо неправдиві відомості, в частині заниження суми рентної плати. Це призвело до ненадходження до державного бюджету податків у сумі понад 2,2 млрд грн.

При цьому службові особи гірничо-збагачувального комбінату були обізнані з порядком нарахування та сплати рентної плати, а також з об’єктом оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин.

У кримінальному провадженні за цими фактами раніше повідомлено про підозру головному бухгалтеру цього ГЗК.

Наразі підозрюваний утримується під вартою в іншому кримінальному провадженні – за фактом незаконного видобутку та використання корисних копалин, що завдало державі близько 157 млрд грн збитків.

Досудове розслідування здійснюється детективами Бюро економічної безпеки України, за оперативного супроводу СБУ.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.