Повідомлено про підозру Ігорю Насалику: службова недбалість призвела до втрат бюджету на 1,5 млрд грн: ч. 2 ст. 367 КК

ДБР повідомило про підозру колишньому міністру Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Його службова недбалість призвела до втрат бюджету на майже 1,5 млрд грн на користь одного з газових олігархів.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Встановлено, що за вказівкою очільника міністерства підлеглі укладали зі структурами відомого бізнесмена завідомо збиткові для держави угоди. Зокрема, у порушення Постанови Кабміну, штучно «списували» комерсантам кошти за експлуатацію державного майна.

Сума недоотриманих бюджетом надходжень за період з травня 2017 року по грудень 2020 року становить 1 млрд 488 млн гривень.

Нагадаємо, що у травні 2022 року ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва накладено арешт на корпоративні права 26 операторів газорозподільних систем, їх передано до управління АРМА. Наразі вони управляються «Державним акціонерним товариством «Чорноморнафтогаз».

Спеціалісти Державної аудиторської служби України вже завершили аналіз матеріалів кримінального провадження. За його результатами складено довідку, якою підтверджено завдання збитків державі у розмірі 1 млрд 488 млн гривень та встановлено службових осіб Міненерговугілля, які допустили порушення вимог законодавства.

Колишньому міністру повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 КК України. Санкція статті передбачає покарання до п’яти років.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.