Повідомлено про підозру клірику УПЦ МП з Черкащини, який закликав рф захопити всю Україну: ч. 1, ч. 3 ст. 436-2 КК

За процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури повідомлено про підозру церковнослужителю Черкаської парафії УПЦ МП за фактом виправдовування, визнання правомірною та заперечення збройної агресії рф проти України за ч. 1, ч. 3 ст. 436-2 КК України.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, з грудня 2022 року по червень 2023 року чоловік, який прислужував у храмі нижчим кліриком, під час спілкування зі своїм оточенням підтримував злочинні дії російських окупантів. У розмовах він неодноразово пропагував думку, що дії військ рф є не надто жорстокими, а «руський мир» на окупованих територіях буде благом для України. Підозрюваний дискредитував державну владу та Збройні Сили України, пропагував російські наративи та глорифікував учасників збройної агресії рф проти України. Також він героїзував голову Чеченської Республіки та характеризував його як втілення військової доблесті.

Під час обшуків за місцем проживання церковнослужителя виявлено предмети та друковану продукцію з елементами нацистської й комуністичної символіки, комп’ютерну техніку з ворожою пропагандою.

Наразі підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Досудове розслідування та оперативний супровід – Управління СБУ в Черкаській області.