Повідомлено про підозру судді Кропивницького апеляційного суду у проханні надання неправомірної вигоди за ухвалення пом’якшувального вироку стосовно винуватця смертельного ДТП

26 жовтня 2023 року за дорученням керівника САП прокурор за участі детективів НАБУ повідомив про підозру у проханні надання неправомірної вигоди за ухвалення пом’якшувального вироку стосовно винуватця смертельного ДТП судді Кропивницького апеляційного суду.

Дії судді кваліфіковані за ч. 3 ст. 368 КК України.Також повідомлено про підозру його спільнику. Дії цієї особи кваліфіковані за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України.

У межах досудового розслідування встановлено, що суддя за пособництва іншої особи висловив прохання надати неправомірну вигоду у розмірі 10,5 тис. дол. США за призначення за результатами апеляційного розгляду справи покарання особі, яка спричинила ДТП зі смертельними наслідками, що не пов’язане з реальним позбавленням волі.

Зважаючи на те, що колегія суддів Кропивницького апеляційного суду залишила вирок суду першої інстанції без змін та призначила винуватцю покарання у виді позбавлення волі, більшу частину коштів особи повернули. Під час проведення слідчих дій, правоохоронці за місцем проживання посередника виявили частину незаконно одержаних грошових коштів у сумі 450 дол. США.

Досудове розслідування триває.

Викриття осіб здійснювалось за процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ спільно з УСБУ в Кіровоградській області УСБУ та ДСР в Кіровоградській області Нацполіції.