Повідомлено про підозру судді на Черкащині, яка називала захоплені території звільненням і святкувала новий рік у Криму

За процесуального керівництва Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру судді одного із місцевих судів Черкаської області у виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії рф проти України за ч. 3 ст. 436-2 КК України.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, суддя одного з суддів Запорізької області після повномасштабного збройного вторгнення рф переїхала з тимчасово окупованої ворогом території у Черкаську область. Залишитися на підконтрольній Україні території вона хотіла лише з метою отримання довічного грошового утримання судді після виходу у відставку.

Обіймаючи адміністративну посаду голови суду та будучи суддею, підозрювана як службова особа в спілкуванні з іншими громадянами неодноразово виправдовувала збройну агресію рф проти України, розпочату в 2014 році.

Вона заперечувала агресію рф, виправдовувала та визнавала правомірною тимчасову окупацію частини території України. Суддя поширювала російські наративи щодо військового вторгнення рф в Україну та переконувала у них співрозмовників.

Підозрювана називала захоплені території України «освобожденными», а окупантів називала «нашими» та визнавала АР Крим частиною рф.

Обговорюючи російські ракетні удари по українських населених пунктах, суддя трактувала влучання у цивільні будинки як економію дорогих високоточних ракет з нехтуванням безпеки мирного населення. Вона наголошувала, що Маріуполь обстрілювали українські військові, а не російські.

Крім того, підозрювана після початку повномаштабного вторгнення неодноразово відвідувала тимчасово окупований Крим. Вона навіть зустрічала на півострові новий 2023 рік.

Досудове розслідування – ГСУ ДБР, оперативний супровід – СБУ.