Повідомлено про підозру судді Північного господарського апеляційного суду за виправдовування збройної агресії рф

За матеріалами Служби безпеки повідомлено про підозру судді Північного апеляційного господарського суду, який, будучи у Києві, очікував захоплення України росіянами. Спецслужба зібрала вичерпну доказову базу: зловмисник виправдовував звірства окупантів, зневажливо говорив про українських захисників і підбурював знайомих до співпраці з ворогом.

Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

Уродженець АР Крим після тимчасової окупації півострова був переведений до одного з судів київського регіону.

Попри це, погляди у судді залишились антиукраїнськими. Він схвалював збройну агресію російської федерації проти України та визнав правомірною тимчасову окупацію частини території України.

Працівники ДБР у взаємодії з СБУ встановили, що після початку повномасштабної військової агресії у лютому 2022 року суддя неодноразово висловлювався на підтримку окупаційних дій агресора, бажав, щоб такої території ставало більше та висловлював жаль, що росіяни відійшли від селища під Києвом де він мешкає у останні роки.

Він дзвонив своїм знайомим, які потрапили під окупацію та закликав їх працювати на загарбників.

Декілька цитат з таких розмов судді зі своїм знайомим з Мелітополя (збережена мова оригінала):

  • «Главное, чтобы они так обратно не вернулись, как у нас. Тогда тебе придется к нам домой, в Крым»…
  • «Ваш регион жил за счет сельхозпродукции, которая отправлялась на Крым и Россию», «и сейчас, если вам откроют свободную эту, то это нормально будет»…
  • «хайль Гитлер, а ты что в милицию не идешь там на работу», «а че? Там собирают всех», «а, я думал, ты уже там начальником милиции устроился, там кадровое голодание», «да, ты с опытом работы, надо делать карьеру, главное чтоб они так обратно не вернулись как у нас»…

Тривають обшуки за місцем роботи та проживання фігуранта.

Суддя підозрюється у виправдовуванні збройної агресії рф проти України та підбурюванні до добровільного зайняття посад у незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території (ч. 4 ст. 27, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років. Однак, через відсутність законодавчого врегулювання функціонування Вищої ради правосуддя (ВРП) затримати цього зловмисника неможливо, навіть після оголошення підозри. Тому що ВРП – це єдиний орган, уповноважений надати дозвіл на затримання суддів.

Процесуальне керівництво у здійснює Офіс Генерального прокурора.