Позиція ВАКС щодо неприбуття адвокатів на судові засідання не відповідає законодавству: Ганна Боряк

Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України Ганна Боряк вважає такою, що протирічить законодавству, позицію Вищого антикорупційного суду стосовно неприбуття адвокатів на судові засідання, яку оприлюднив заступник голови ВАКС Євген Крук.

Про це вона сказала в коментарі Advokat Post.

«Ця позиція взагалі не відповідає законодавству. Якщо суддя заявляє, що суд керується статтею 138, вона стосується способу забезпечення кримінального провадження та є реакцією на процесуальні виклики. Це все означає, що суддя абсолютно некомпетентний, бо адвокату не можна надавати процесуальний виклик, бо йому надається процесуальне повідомлення», – зазначила Ганна Боряк.

Вона підкреслила, що адвокат не повинен нічого доводити суду і до нього неможливо застосувати наслідки, передбачені статтею 139. Коли ж справа відкладається у зв’язку з неявкою захисника, виноситься рішення щодо поважності причин його неявки.

«Тільки тоді, якщо причина неявки визнана неповажною, суд може направити до Кваліфікаційної дисциплінарної комісії, щоб вони з’ясували, чи навмисно адвокат затягував процес та чи є у його діях дисциплінарний фактор, це все, що може зробити суддя. Якщо існує невідкладна процесуальна дія, то суддя може надати три доби для пошуку іншого захисника. А посилання на статтю 138, тим більше, при неявці захисника – це виключно некомпетентність судді», – зазначила Ганна Боряк.