ВККС визнала суддю Донецького окружного адмінсуду Галатіну такою, що не відповідає посаді: 4 роки не декларувала доходи і їздила в окупований Донецьк, звідки ухвалювала судові рішення

Вища кваліфікаційна комісія суддів України під час свого засідання визнала суддю Донецького окружного адміністративного суду Олену Галатіну такою, що не відповідає посаді через те, що та протягом 4 років не декларувала свого майна та доходів та їздила до окупованого Донецьку, звідки ухвалювала судові рішення.

Про це повідомлено під час трансляції засідання ВККС.

Комісія відправила рішення до Вищої ради правосуддя, яка тепер має розглянути питання звільнення Галатіної з посади судді. 

У рішенні Громадської ради доброчесності за 2019 рік детально розписано, що суддя Галатіна декілька разів у 2016 році ухвалювала рішення за межами суду. У цей час жінка їздила до окупованого Донецьку. До 2014 року суддя жила у Донецьку й після окупації міста виїхала у Слов’янськ, де й працювала. Свої поїздки у 2016 році суддя пояснила членам ВККС тим, що забирала в окупованому місті свої речі. А ухвалення рішень, поки її не було на роботі, пояснила так: «Мабуть, я знаходилась на роботі у першій половині дня, а потім виїжджала за межі Слов’янська».

Представник Громадської ради доброчесності під час засідання ВККС уточнив, що судді не було на роботі з 20 по 28 серпня 2016 року, але вона 22 серпня встигла зробити дві ухвали. Суддя відповіла, що не пам’ятає про те, що було у 2016 році.

За інформацією Комісії Галатіна впродовж 4 років не декларувала свого місця проживання, однак на це суддя відповіла, що весь цей час жила у друзів. Також суддя придбала авто, але не задекларувала його. У Комісії виникли запитання, за які кошти жінка купила машину. За словами Галатіної, гроші на авто дав її тато, і вони ним користуються разом. Щодо недекларування автівки суддя сказала, що не повинна була цього робити.

За результатами голосування, Комісія підтримала висновок, що суддю Галатіну варто звільнити з посади, бо вона порушила законодавство у сфері запобігання корупції. 

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.