Випадки причетності окремих адвокатів до корупційних правопорушень трапляються. Утім, частіше мають місце факти вкидання в інформаційне поле бездоказових відомостей на кшталт «Адвоката затримали на хабарі», щоб створити суспільний резонанс і тим самим певною мірою вплинути на прийняття органами розслідування та судом процесуальних рішень.
Про це повідомив Олександр Готін, адвокат, голова комітету з питань антикорупційної політики та комплаєнсу, що діє у складі Національної асоціації адвокатів України в інтерв’ю Закон і Бізнес.
Традиційним стало оприлюднення начебто перехоплених телефонних розмов і відеозаписів із фігурантами кримінальних справ, оприлюднення отриманих із «власних
джерел» документів кримінальних проваджень, анонсування керманичами правоохоронних органів майбутніх затримань, обшуків, виклики на допити через ЗМІ тощо.
Правоохоронці заради швидкоплинного медійного хайпу та прикриття власних провалів, а також прорахунків розслідування й недолугості доказової бази не цураються йти на порушення інтересів і таємниці слідства. А тому й зливають і вкидають у ЗМІ матеріали досудового розслідування.
Якщо ж говорити про статистику хабарництва, зокрема за участю адвокатів, то треба брати до уваги не показники відкритих кримінальних проваджень, а кількість вироків. Сухі цифри свідчать, що первісний медійний бум про буцімто піймання адвоката на хабарі часто закінчується виправдувальним вироком. Утім, заголовки залишаються, а громадська думка вже сформована, бо люди не відстежують руху гучної справи, а вірять першим-ліпшим повідомленням.