Представники НААУ будуть залучатися до законопроектної роботи Комітету з правової політики ВР: депутат Валерій Божик

У засідання Ради адвокатів України 10 вересня 2021 року, яке проходить у місті Чернівці, взяв участь народний депутат України, заступник Голови Комітету ВР з питань правової політики Валерій Божик.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Він привітав членів РАУ із початком роботи та розповів про законодавчі ініціативи, які стосуються інституту адвокатури.

Зокрема, він вислови переконання, що загрози ухвалення законопроекту №1013 про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) немає. Як відомо, цей законопроект був внесений в 2019 році як невідкладний, отримав висновок Конституційного Суду та наразі знаходиться на розгляді профільного Комітету ВРУ. При цьому, адвокатська спільнота дуже активно відстоювала позицію, що цей документ суперечить як європейським стандартам, так і правам громадян України і наполягала на збереженні виключного конституційного права адвокатури на представництво.

«На початку нашої каденції була загроза скасування адвокатської монополії. Зараз скажу, що такої загрози немає. Можливо, я десь прогнозую не так, але навряд чи це питання найближчим часом буде підніматися», – сказав Валерій Божик.

Крім того, нардеп наголосив, що у парламенті підтримують НААУ у питанні спрощеного оподаткування адвокатів.

«У нас було засідання Комітету, перед тим була нарада. Всі погодилися з тим, що є необхідність терміново вирішити питання порозуміння з НАЗК, а саме декларування членів адвокатського самоврядування. Крім того, наш Комітет знаходиться в активному діалозі з Комітетом митної політики щодо оподаткування адвокатів, а саме можливості єдиного податку і спрощеної системи оподаткування. Я особисто доводжу, що це було б позитивно як для адвокатів, так і для держави, адже в такому разі є можливість декларувати абсолютно все. Це було б корисно для всіх і можливість певної системи в країні», – зазначив Валерій Божик.

Він повідомив також про те, що у рамках співпраці НААУ та Комітету ВРУ з питань правової політики адвокатів широко залучатимуть до всіх робочих груп.

«У нас є постійний контакт з Національною асоціацією адвокатів і ми домовилися, що ми будемо широко залучати адвокатів до всіх робочих груп, особливо до тих питань, які будуть стосуватися адвокатури», – запевнив Валерій Божик.

Нагадаємо, НААУ звернулася до парламенту в липні з приводу внесення змін до Податкового кодексу. Зокрема, НААУ ініціює внесення змін до податкового законодавства в частині усунення дискримінації, яка встановлена на сьогоднішній день порівняно з фізичними особами. А саме – дозволити адвокатам спрощену систему оподаткування без реєстрації фізичної-особи підприємця.