В Україні помітно зросла кількість заяв про банкрутство, що пов’язано з економічними проблемами та впливом війни. Більшість осіб, які оголошують про банкрутство, – віком від 25 до 45 років.
Про процедуру банкрутства та проблему зростання кількості банкрутів в Україні розповів голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков в ефірі Українського радіо, інформує Національна асоціація адвокатів України.
Процес банкрутства може бути ініційований самим боржником або кредитором. Як правило, фізичні особи звертаються за допомогою у справі про банкрутство, коли вони більше не можуть управляти своїми боргами.
Оголошення банкрутства може призвести до списання боргів, але також може мати довгострокові наслідки, такі як погіршення кредитного рейтингу. Фізичні особи зобов’язані розкривати свій статус банкрута у майбутніх фінансових операціях протягом п’яти років.
Після оголошення банкрутства активи боржника можуть бути ліквідовані, щоб розрахуватися з кредиторами. Однак можуть застосовуватися певні винятки, що дозволяють фізичним особам зберегти частину майна.
«Навіть ріст кількості заяв про банкрутство фізичних осіб не говорить про полярність такої опції. Сама процедура досить складна, адже необхідно звернутися до суду, де довести, що процедура банкрутства необхідна. Після її впровадження арбітражний керуючий почне керувати усім майном і погашати вимоги кредиторів – тобто реалізовувати усе майно банкрута. Така процедура може тривати і понад рік», – звернув увагу А. Шабельніков.
Фізичні особи, які оголошують про банкрутство, зіткнуться з проблемами при отриманні кредитів у майбутньому. Їхня фінансова історія відображатиме факт банкрутства, що вплине на їх здатність отримувати кредити. Банкрути повинні повідомити потенційних кредиторів про свій статус, що може перешкоджати отриманню кредитів і вплинути на їхню репутацію у фінансових колах.
Особам, які розглядають можливість банкрутства, рекомендується звернутися за юридичною консультацією, щоб зорієнтуватися у складнощах процесу. Юристи можуть надати рекомендації щодо реструктуризації боргів як альтернативи банкрутству.
Держава забезпечує основу для банкрутства, дозволяючи фізичним особам врегулювати свої борги законними способами, а не вдаватися до неформальних рішень.
Зростання кількості банкрутів молодого віку в Україні свідчить про те, що молодші особи, які натрапляють на фінансові труднощі, більш схильні використовувати банкрутство як спосіб їх вирішення.
«І, на жаль, ці труднощі держава тільки збільшує. Ми констатуємо збільшення тиску на бізнес щодо кримінальних проваджень, обшуків. Існує ціла низка проблем, крім економічних, що впливає на невтішну статистику щодо закриття ФОПів», – підсумував голова Комітету НААУ.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.