Програма USAID “Справедливість для всіх” презентувала платформу онлайн вирішення спорів “Пошук рішень”

Членам Ради суддів України Програма USAID «Справедливість для всіх» презентувала платформу онлайн вирішення спорів (ОВС) «Пошук рішень».

Про це повідомляє прес-служба Ради суддів України.

Звертаючись до учасників з вітальним словом, Голова РСУ Богдан Моніч подякував керівникам Програма USAID «Справедливість для всіх» за організацію презентації й зазначив, що даний захід буде цікавий в першу чергу для тих членів Ради, які навесні увійшли до органу суддівського самоврядування. 

«Дана платформа для більшості членів РСУ не є новим проєктом, позаяк вперше ми з нею ознайомилися ще у грудні 2020 року, а її апробація є свідченням того, що судова гілка влади зацікавлена в тому, щоб зменшити те навантаження, яке сьогодні є надмірним на суди. І ми ніколи не заперечуємо проти того, щоб різноманітні процедури досудового врегулювання спорів були запровадженні в системі судоустрою України», – підкреслив Богдан Моніч. 

Щодо самої онлайн платформи, то її суть полягає у розгляді нескладних справ, які можна врегулювати без судового розгляду. Мова йде про три типи спорів: Порушення правил дорожнього руху (оскарження); розірвання шлюбу (у випадку, коли нема майнового конфлікту); стягнення аліментів. Критеріями відбору саме для цих типів слугували: висока частотність справ подібних типів; можливість вирішення їх поза судом і простота. 

Як відзначали представники проєкту, у фокус цих справ лягли: добровільність участі сторін, справи перебувають в рамках поточного законодавчого регулювання, онлайн платформа має різні рівні доступу і сумісна із поточними інформаційними системами суду.

«Якщо говорити про підтримку ініціатив, які будуть скеровані на покращенні доступу громадян до правосуддя, то ваша програма від Ради суддів України завжди її отримає, особливо, коли йдеться про спрощення судових процедур, розвантаження судів від простих і незначних справ, але ці ініціативи мають бути прогресивними й інноваційними», – зазначив Богдан Моніч.