Прокуратура та ДБР провели обшуки у КМДА через незаконну забудову в буферній зоні Києво-Печерської Лаври

Київською міською прокуратурою спільно з територіальним управлінням ДБР, розташованим у м.Києві, проведено обшуки в Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю та Департаменті з питань реєстрації Київської міської державної адміністрації.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

Кримінальне провадження розпочато за фактом можливих протиправних дій державного реєстратора – незаконної реєстрації права власності на незавершений об’єкт будівництва по вул. Редутній, а саме 6-ти поверховий офісний комплекс. Крім цього, предметом розслідування є повнота виконання обов’язків службовими особами КМДА, які не вжили заходів до зупинення вказаного будівництва.

Встановлено, що офісний комплекс зведений у Центральному історичному ареалі міста Києва, всупереч вимог наказу Міністерства культури України та рішення Київської міської ради, якими введено мораторій на нове будівництво в буферній зоні Києво-Печерської Лаври. Відповідно до містобудівних умов на цій ділянці дозволяється зведення будівлі не вище 4 поверхів.

Досудове розслідування здійснюється за фактами зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги, що спричинило тяжкі наслідки та службової недбалості (ч. 3 ст. 365-2, ч. 1 ст. 367 КК України).