Детективи НАБУ провели обшуки в Генштабі за фактом витрачання коштів на систему “Дзвін-АС”

Детективи НАБУ 25 квітня провели обшуки в Генштабі, які були пов’язані з кримінальним провадженням щодо розкрадання в особливо великих розмірах, вчиненого військовими та посадовими особами під час виконання дослідно-конструкторських робіт «Дзвін-АС».

Про це повідомляє ZN.UA

Йдеться про оборудки із системою автоматизованого управління військом, які викрили розслідувачі програмі Бігус.Інфо. За інформацією журналістського розслідування, на цю систему в Міноборони витратили 4 роки і 600 млн грн.

Журналісти «Бігус.інфо» проаналізували звіт за результатами аудиту цього проекту. Він показав, що його впровадження в армії може бути недоцільним і неможливим. Головною проблемою було те, що система «Дзвін» несумісна з аналогічними системами країн-членів НАТО. Крім того, робота з цифровими картами реалізована так, що ефективної роботи під час бойових дій «Дзвін» забезпечити не зможе.

«Cуть ДЗВІН-АС полягала у створенні автоматизованої системи центру оперативного керівництва Збройними силами України. Журналісти з’ясували, що в системі зразка 2020 року було стільки вад і проблем, що її впровадження в армії на той час було визнано недоцільним і неможливим. Однак це не завадило Міноборони і далі розробляти сумнозвісний “Дзвін” і продовжувати витрачати на систему кошти з бюджету. А міністр оборони [Олексій Резніков] взагалі прозвітував Парламенту “про завершення циклу державних випробувань автоматизованої системи управління стратегічного рівня “ДКР “Дзвін” та “підготовку системи для постановки на постачання», — повідомив Юрчишин.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.