Прокуратура вилучила активи білоруського підприємства “Бєлоруснафта” на 4 мільярди гривень

За клопотанням Подільської окружної прокуратури міста Києва в управління АРМА передано активи підприємства-резидента Республіки Білорусь на суму близько 4 млрд гривень.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

Окружна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України та зловживання повноваженнями юридичною особою (ч. 2 ст. 110-2, ч. 2 ст. 364-1 КК України).

За даними слідства, на території України функціонує білоруське підприємство, яке надає послуги у сфері добування нафти та природного газу. У своїй діяльності воно використовує обладнання Республіканського унітарного підприємства «Бєлоруснафта». В рамках слідства правоохоронці досліджують діяльність цього підприємства в частині можливого сприяння РФ під час підготовки та проведення агресивної війни проти України.

За клопотанням прокуратури судом арештовано корпоративні права підприємства –  майже 1 млрд гривень статутного капіталу, а також нерухоме та рухоме майно орієнтованою вартістю 3 млрд грн.