Прокурори вручили Мамаю обвинувальний акт: місцевому бюджету було завдано збитків на суму 571 862 грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру міському голові Полтави Олександру Мамаю у розтраті майна. Йому вже вручили обвинувальний акт.

Про це свідчать дані сайту Судової влади.

Окрім мера Полтави у справі також обвинувачують колишню керівницю комунальної організації «Інститут розвитку міста» Тетяну Татаріну, бухгалтерку Оксану Шпіньову, експертку з програм «Інститут розвитку міста» Ольгу Кубай та головну фахівчиню з інтегрованого, урбаністичного розвитку міста та управління проектами КО «ІРМ» Валентину Кропивну.

Мер Полтави Олександр Мамай у змові з директоркою комунальної організації «Інститут розвитку міста» Тетяною Татаріною та бухгалтеркою підприємства Оксаною Шпіньовою влаштували на роботу в підприємство Ольгу Кубай та Валентину Кропивну. Фактично вони не виконували ніякої роботу на підприємстві, а прибирали та готували їжу за місцями проживання мера Полтави Олександра Мамая та матері його дітей Олени Кнуренко, тобто були домогосподарками. За це вони отримували заробітну плату від КО «Інститут розвитку міста», а до табелів обліку використання робочого часу вносилися недостовірні відомості.

Слідчі зібрали докази підробки офіційної документації, на підставі якої понад рік безпідставно нараховували зарплату працівникам, які фактично не працювали в організації. За версією слідства, місцевому бюджету було завдано збитків у сумі 571 862 грн, які були виплачені як зарплатня “домогосподаркам”.

Керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній у липні 2022 року повідомляв, що на роботу у комунальне підприємство офіційно працевлаштували двох жінок, які насправді були хатніми робітницями у будинку високопосадовця міської ради та його родини.

Засідання Вищого антикорупційного суду відбудеться 2 березня о 13:30.