Пропонується передбачити не поширювати всі заходи фінансового контролю на членів органів адвокатського самоврядування: Радіна

Відбулось перше в цьому році засідання комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики.

Голова комітету Анастасія Радіна закликала обговорити ключові питання, аби законотворці краще підготувалися до наступного засідання. Обговорення розпочали із законопроєкту, щодо якого комітет є головним «Про запобігання корупції» №3602.

Національне агентство з питань запобігання корупції вже оприлюднило свою позицію, не підтримавши проєкт. На думку НАЗК, відповідно до ст.31 закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» особи, які зупинили право на провадження адвокатської діяльності, утрачають право засідати в органах адвокатського самоврядування. Проте є виняток у разі, якщо вони делеговані на посади за адвокатською квотою.

“Мова про членів Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Тож, за пропонованою нормою, вони фактично не будуть декларантами. Тобто може скластися ситуація, коли у ВРП більшість членів будуть зобов’язані подавати декларації, а двоє, ті, яких за своєю квотою делегують адвокати, — ні.У проекті пропонується передбачити не поширювати всі заходи фінансового контролю на членів органів адвокатського самоврядування”, зазначила Радіна.

Вона закликала членів комітету подумати до наступного засідання, в якій редакції норма не створювала б колізії та не давала можливості посадовим особам, які за визначенням мали б бути декларантами, зокрема таким важливим, як члени ВРП, уникнути звітування через формулювання в законі.