Проведення дистанційних засідань ВКДКА може залишитись і після припинення воєнного стану: Сергій Вилков

Певні технічні та організаційні заходи, вжиті ВКДКА після початку повномасштабної військової агресії Російської Федерації, дозволили відновити роботу КДКА, оптимізувати процедури, а також забезпечити суттєву економію бюджету.

Про них під час щорічної ХІІ Міжнародної конференції «Адвокатура: минуле, сучасність та майбутнє», яку традиційно проводить Національний університет «Одеська юридична академія», розповів голова ВКДКА Сергій Вилков, повідомляє Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури.

Доповідь була присвячена темі «Правове забезпечення діяльності органів адвокатського самоврядування у період воєнного стану (досвід ВКДКА)».

Зокрема, він згадав запровадження дистанційних засідань комісій. «Для реалізації цього варіанту через стандартне програмне забезпечення (Zoom, Microsoft Teams, Skype тощо) існували правові перешкоди, пов’язані із необхідністю забезпечення таємниці нарадчої кімнати при ухваленні рішень у дисциплінарних справах, а також збереження адвокатської таємниці, – пояснив С.Вилков. – Тому у секретаріаті ВКДКА було знайдене та реалізоване таке технічне рішення, яке дозволяє організовувати закриту відоконференцію всередині її відкритої частини. При цьому програмне забезпечення, а також уся поточна інформація зберігається на захищеному від стороннього доступу сервері, що розташований в приміщенні ВКДКА».

Після узгодження технічного рішення онлайн-засідань із вимогами законодавства, було напрацьовано відповідні зміни до Регламенту ВКДКА, Регламенту КДКА регіону та Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність.

Результатом роботи стало ухвалення на засіданні Ради адвокатів України рішення, яким уможливили проведення дистанційних засідань, прописавши процедуру як для членів органів адвокатського самоврядування, так і для учасників справ.

«Напрацьована практика цілком може використовуватися в і у подальшому після припинення воєнного стану», – переконаний очільник ВКДКА.