При оцінці допустимості доказів, отриманих у ході огляду місця події, враховується те, що в кожному конкретному випадку є можливість у кінцевому результаті втратити таку нагоду та своєчасно не зафіксувати сліди злочину: ККС ВС

Вироком суду першої інстанції ОСОБА_1 засуджено зач.2ст.121, ч.2ст.125 КК. Ухвалою суду апеляційної інстанції зазначений вирок залишено без змін.

У касаційній скарзі засуджений, серед іншого, зазначив, що суд не звернув уваги на доводи сторони захисту про недопустимість доказів.

ВС залишив оскаржувані судові рішення без змін.

ВС не погодився з доводами засудженого, дійшовши висновку про те, що суд першої інстанції, обґрунтовуючи допустимість протоколу огляду місця події, зазначив,що проведення такого огляду відбувалося з урахуванням нагальності в розкритті злочину та можливості заподіяння шкоди особі, яка повідомила про тяжкий злочин. Крім того, свідки ОСОБА_8та ОСОБА_16 показали, щодо приміщення квартири їх запросив ОСОБА_1, який був присутній при огляді.

При цьому апеляційний суд погодився з висновком суду першої інстанції та акцентував увагу на тому, що при вирішенні питання про допустимість доказів, отриманих у ході огляду місця події, враховується те, що в кожному конкретному випадку є можливість у кінцевому результаті втратити таку нагоду та своєчасно не зафіксувати сліди злочину, тому колегія суддів дійшла правильного висновку, що ухвала слідчого судді при отриманні дозволу на огляд помешкання ОСОБА_1 в цьому випадку була непотрібною.

Детальніше з текстом постанови Верховного Суду від 13 березня 2018 року у справі No541/655/15-к (провадження No51-1021км18) можна ознайомитись за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/72850659