Приїхала з Донецьку та встановлює свої порядки: суддя Шевченківського райсуду Львова Федорова поскаржилась на поведінку адвоката

Суддя Шевченківського районного суду міста Львова Оксана Федорова повідомила про втручання у її діяльність, так 18 жовтня в судовому засіданні під її головуванням зафіксовано випадок некоректної поведінки адвоката.

Суддя розповіла, що у неї на розгляді перебуває цивільна справа про стягнення коштів за невчасне виконання грошового зобов’язання.

Про це йдеться у повідомленні суддів про втручання в діяльність.

Під час процедури встановлення осіб у підготовчому засіданні адвокат надав суду лише посвідчення адвоката, як зазначила Оксана Федорова, у розумінні Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», посвідчення адвоката не відноситься до документа, що посвідчує особу.Про це суддя повідомила адвокату та зазначила про необхідність дотримання порядку встановлення особи.

Однак, адвокат «в грубій, зухвалій формі» відповів судді, що оскільки вона «приїхала з Донецьку та встановлює свої порядки щодо встановлення особи», то Оксані Федоровій «не місце на Західній Україні». Також додав, що таким суддям взагалі «не місце в судовій системі». Адвокат закликав суддю «збирати речі та їхати до себе».

У відповідь суддя, яка була здивована заявами адвоката, викликала у судове засідання співробітників судової охорони. У супроводі судових охоронців адвокат у підсумку покинув приміщення.

«На моє переконання протиправні дії адвоката направлені на відверту публічну неповагу до суду, яка пов’язана з морально – психологічним тиском направленим на розпалювання національної, регіональної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, за що передбачена кримінальна відповідальність за ч. 1 ст. 161 КК України», – повідомила Оксана Федорова у повідомленні.

Також суддя додала, що незважаючи на неприємний інцидент, суд все ж постановив ухвалу про закриття підготовчого засідання та призначив справу до розгляду.