Прийнято проєкт щодо вдосконалення процедур суддівської кар’єри: 244 “за”

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт № 10140-д про вдосконалення процедур суддівської кар’єри. За прийняття закону проголосували 244 народні депутати.

Про це повідомляють народні депутати.

Таким чином, ВРУ виконала рекомендацію Європейської комісії щодо зміни в доборі, конкурсі та призначенні на посаду судді.

Зокрема, йдеться про:

  • зміну строку, до якого суддя зобов’язаний щорічно подати декларацію родинних зв’язків і декларацію доброчесності з 1 лютого на 1 травня; 
  • урегулювання норми, що не може претендувати на посаду судді людина, яка обіймає посаду члена Вищої ради правосуддя (ВРП), члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ);
  • уповноваження ВРП затверджувати Єдині показники для оцінки доброчесності та професійної етики судді (кандидата на посаду судді) після погодження з ВККСУ, Радою суддів України та Громадською радою доброчесності.

У пояснювальній записці до законопроєкту вказується, що на законодавчому рівні процедури добору суттєво не змінювали та принципово не переглядали, «хоча протягом останніх тринадцяти років в Україні істотно змінилася кадрова ситуація в судовій системі», зокрема, декілька разів оновлювали ключові органи судового врядування.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.