Прикро, коли адвокат замість надання правової допомоги підозрюваному намагається завадити проведенню слідчих дій: Ректор НА СБУ Черняк

Оперативним співробітникам набагато легше порозумітися з адвокатами, які до приватної практики працювали в правоохоронних органах. Тоді вони краще знають обов’язки оперативників, слідчих чи прокурорів і не заважають слідству.

Про це повідомив Андрій Черняк, ректор НА СБУ в інтерв’ю Закон і Бізнес.

“Я закінчив факультет підготовки слідчих для СБУ при Національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю «право». Багато років працював оперативним співробітником. Якщо говорити про мій досвід роботи з адвокатами, то непорозуміння виникали тільки тоді, коли адвокати перевищували свої повноваження або ж намагалися розкрутити ситуацію в інформаційному просторі. І це непоодинокі випадки. Прикро, коли адвокат замість надання правової допомоги підозрюваному намагається завадити проведенню слідчих дій.

Як показує досвід, оперативним співробітникам набагато легше порозумітися з адвокатами, які до приватної практики працювали в правоохоронних органах. Тоді вони краще знають обов’язки оперативників, слідчих чи прокурорів і не заважають слідству.

Але в цілому працівники СБУ та адвокати завжди перебувають по різні боки. Перші намагаються покарати злочинців, другі надають їм захист. Коли обидві сторони виконують свої обов’язки в правовому полі, непорозумінь не виникає”, зазначив Черняк.