Рада адвокатів Київської області перенесла Конференцію через турботу про здоров’я адвокатів: нова дата невідома

Відбулось засідання Ради адвокатів Київської області, під час якого було вирішено ряд важливих питань, зокрема, й щодо проведення Зборів та Конференції адвокатів Київської області.

Про це йдеться на сайті Ради адвокатів Київської області.

До Ради адвокатів Київської області надійшло звернення від Комітету ветеранів та соціального захисту адвокатів  РАКО від 8 лютого 2022 року з проханням розглянути питання про можливість перенесення Зборів по висуненню делегатів та звітно-виборної Конференції. «Наразі склалась ситуація, при якій з одного боку, багато ветеранів, рівно як і адвокатів, взагалі позбавлені можливості брати участь у зазначених вище Зборах і Конференції, а з іншого боку – участь у них підвищує ризик захворюваності через значну скупченість людей в закритому приміщенні», – сказано в зверненні.

За таких умов Рада адвокатів Київської області прийняла рішення додатково обговорити ситуацію, що склалась з часом та місцем проведення Зборів та Конференції.

Адже відповідно до постанови Кабміну  від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на території України вирішено установити карантин з 19 грудня 2020 р. до 31 березня 2022 р.

Відтак, обрані приміщення для проведення Зборів та Конференції мають відповідати максимальному рівню захищеності адвокатів під час їх проведення. Водночас, враховуючи потенційну велику кількість учасників Зборів та Конференції (декілька сотень), члени Ради висловили занепокоєння з приводу можливості забезпечити 18 та 19 лютого їх належний рівень безпеки.

Крім того, для учасників Зборів та Конференції  виникнуть додаткові ризики зараження COVID-19 при проїзді до місця проведення, скупченні людей в ліфтах та при реєстрації учасників. Існує додаткова небезпека під час проведення Конференції для реєстраційної комісії (при проведенні реєстрації учасників та видачі бюлетенів) та лічильної комісії (при підрахунку голосів відкритого голосування).

У Конституції України встановлено, що здоров’я людини – ключова конституційна цінність («найвища соціальна цінність») (частина перша статті 3), а охорона здоров’я – можлива підстава для обмеження низки інших конституційних прав: права на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань (стаття 34), права на свободу світогляду і віросповідання (стаття 35), права збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації (стаття 39), права на страйк (стаття 44)…» тощо.

За таких умов Радою адвокатів Київської області 10 лютого 2022 року було прийнято 12 голосами «за» рішення про перенесення «проведення Зборів адвокатів з виборів делегатів на Звітно-виборну конференцію адвокатів Київської області та звітно-виборної Конференції  до покращення епідеміологічної ситуації в місті Києві та Київській області».

Про новий час, дату та місце проведення Зборів і Конференції буде повідомлено додатково.