Вища школа адвокатури Національної асоціації адвокатів України (ВША НААУ) презентувала звіт про свою діяльність у 2018-2021 роках.
Презентацію звіту на засіданні Ради адвокатів України провів директор Вищої школи адвокатури Савва Кузьменко.
Він повідомив, що в 2018 році ВША НААУ було проведено 167 таких заходів з підвищення кваліфікації адвокатів, а в другому півріччі 2019, після запуску онлайн-платформи «Центр акредитації та сертифікації ВША НААУ», оператори підвищення кваліфікації адвокатів провели вже 645 відповідних заходів.
В 2020 році операторами підвищення кваліфікації адвокатів було проведено 1836 заходів, а за перше півріччя 2021 року – 898 заходів, 46% з них провела Вища школа адвокатури.
Всього ВША, як адміністратор системи підвищення кваліфікації адвокатів в Україні, забезпечила проведення 3 379 заходів підвищення кваліфікації адвокатів в 2019-2021 роках.
Також Вища школа адвокатури проводить обов’язкові адаптаційні курси в професію адвоката для стажистів, спеціальний курс-інструктаж введення в професію помічника адвоката та спеціальний курс з підвищення кваліфікації у випадку поновлення права на заняття адвокатською діяльністю.
З моменту їхнього запровадження у 2018 році адаптаційний курс в професію адвоката для стажистів пройшла 13 581 особа, спеціальний курс-інструктаж введення в професію помічника адвоката — 3 252 особи, спеціальний курс з підвищення кваліфікації у випадку поновлення права на заняття адвокатською діяльністю — 528 осіб.
На базі Вищої школи адвокатури створені чотири центри, які займаються науково-дослідною діяльністю: Центр «Адвокат дитини», Центр «Альтернативного врегулювання спорів», Центр медичного права і Центр сімейного права. Також у 2021 року планується відкриття Центру земельного права.
ВША НААУ активно розвиває співробітництво з українськими і міжнародними установами і організаціями. У 2020 році вона підписала два меморандуми про співпрацю з Тренінговим центром прокурорів України та факультетом правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія». В межах меморандумів заплановано проведення спільних програм та заходів, а також поглиблення співпраці та обміну досвідом.
Також Школа Налагодила співпрацю з Офісом Уповноваженого з прав людини Верховної Ради, Уповноваженим з прав дітей, а також з Освітнім омбудсменом.
ВША НААУ також співпрацює з Радою Європи та програмою HELP. В 2019-2020 роках підготовлено та реалізовано спільну програму Вищої школи адвокатури НААУ з комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, в межах проекту Ради Європи «Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні».
Заслухавши звіт Савви Кузьменка, РАУ прийняла його до відома і визнала задовільною роботу Вищої школи адвокатури.