Національна асоціація адвокатів України опрацювала і надала пропозиції до проекту Рекомендацій Ради адвокатських та правничих товариств Європи (CCBE) щодо українських адвокатів. Необхідність розробки даного документа була обговорена під час Пленарної сесії CCBE.
Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.
Роботу над документом проводить Комітет з надання міжнародних юридичних послуг CCBE. Від Національної асоціації адвокатів України, яка є членом Ради адвокатських та правничих товариств Європи з 2016 року, участь у роботі Пленарної сесії взяв Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.
Як відомо, 4 березня 2022 року Європейський Союз (ЄС) надав громадянам України, які рятуються від війни, тимчасовий захист, що передбачає, серед іншого, доступ до ринку праці в ЄС. 5 квітня 2022 року Європейська комісія опублікувала Рекомендацію (ЄС) 2022/554, пропонуючи державам-членам вжити конкретних заходів щодо визнання кваліфікацій для осіб, які рятуються від вторгнення Росії до України. CCBE привітала цю ініціативу і прийняла рішення надати деякі роз’яснення щодо визнання кваліфікації адвокатів.
CCBE відзначила, що професія адвоката є надважливою для належного функціонування судової системи, захисту верховенства права, прав та інтересів громадян. Проте на сьогодні складність полягає у тому, що законодавство ЄС, яке б регулювало визнання кваліфікації адвоката з країни-не члена ЄС (третьої країни), відсутнє, і держави-члени мають повну компетенцію регулювати доступ до юридичної професії для громадян третіх країн на національному рівні.
«Основна мета даних Рекомендацій CCBE полягає у тому, щоб держави-члени розробили якомога схожий підхід до вирішення питання визнання кваліфікації українських адвокатів. CCBE заявляє про свою готовність до будь-якої координаційної діяльності, яка може бути корисною, особливо у зв’язку із поточною ситуацією в нашій країні. НААУ, у свою чергу, докладе усіх зусиль, щоб українські адвокати отримали в результаті максимально спрощену процедуру доступу до ринку надання юридичних послуг у ЄС», – заявив Валентин Гвоздій.
Фінальну версію документа буде обговорено і затверджено 23 червня 2022 року на зустрічі Постійного Комітету CCBE у Софії, Болгарія.