В Раді адвокатів і юридичних товариств Європи – Council of Bars and Law Societies of Europe змінилось керівництво

Днями Рада адвокатів і юридичних товариств Європи – CCBE провела в Афінах пленарну сесію, в ході якої було обрано нове керівництво цієї міжнародної організації.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

За підсумками голосування керівниками CCBE на 2024 рік були обрані:

  • П’єр-Домінік Шупп (Швейцарія) – президент;
  • Тьєррі Вікерс (Франція) – 1-й віце-президент;
  • Роман Завршек (Словенія) – 2-й віце-президент;
  • Алекс Таллон (Бельгія) – 3-й віце-президент.

Українську делегацію на пленарній сесії CCBE представляли голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та її заступник Валентин Гвоздій. В ході свого виступу, очільниця НААУ доповіла про поточну ситуацію в Україні, зокрема, окреслила виклики діяльності української адвокатури в умовах воєнного стану.

CCBE була заснована в 1960 році як міжнародна асоціація, яка просуває погляди європейських адвокатів із захисту правових принципів, на яких базується демократія та верховенство права.

Сьогодні ця організація представляє понад мільйон європейських юристів перед європейськими та іншими міжнародними установами. Найважливішими місіями CCBE є регулювання професії, захист верховенства права, прав людини та демократичних цінностей. Також до сфери особливої уваги включені питання доступу до правосуддя, оцифрування процесів правосуддя.

Членами ССВЕ є адвокатури та правничі товариства з 46 країн Європейського Союзу, Європейського економічного простору та Європи. Організація складається з 32 країн-членів та 14 країн-асоційованих членів і країн-спостерігачів.

Нагадаємо, рік тому в м. Брюссель під час пленарної сесії ССВЕ Національна асоціація адвокатів України отримала статус асоційованого члена та була нагороджена відзнакою з прав людини за видатну та невтомну відданість на користь прав людини та верховенства права в Україні.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.