РАУ рекомендувала членам ВРП від адвокатури скласти повноваження через обмеження їх незалежності

Рада адвокатів України провела екстрене засідання, на якому обговорила стан імплементації закону №1635-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» та закону № 1629-ІХ «Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України».

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Обговоривши встановлені законом 1635-ІХ нові дискримінаційні вимоги до членів ВРП, враховуючи відсутність конституційних основ для формування Етичної ради з переважним правом голосу міжнародних експертів, а також обмеження  незалежності членів ВРП при прийнятті ними рішень у межах наданих їм повноважень, РАУ прийняла рішення рекомендувати членам ВРП розглянути можливість скласти повноваження в зв’язку з неможливістю здійснювати діяльність в умовах зміненого законодавства.

Також, за пропозицією члена РАУ Сергія Осики, представництвам НААУ за кордоном буде доручено провести моніторинг інформації про діяльність міжнародних експертів, яких буде запропоновано  до складу Етичної ради при ВРП.

Нагадаємо, з’їзд адвокатів України обрав Павла Гречківського і Олексія Маловацького до Вищої ради правосуддя  у лютому 2019 року.

Рішення від 9 серпня 2021 року має рекомендаційний характер, оскільки відкликання обраних до ВРП адвокатів, відповідно до законодавства, може ухвалити виключно з’їзд адвокатів України.